Голосування

Які показники якості виховної діяльності є спільними для навчальних закладів усіх рівнів акредитації?

Районний комітет Профспілки інформує

ХХVІ ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 08 квітня 2010, 08:30 Написав Коваленко Л.М. Четвер, 08 квітня 2010, 07:53

 

 

23 березня 2010 року відбулася ХХVІ звітно-виборна конференція Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, яка завершила чергову звітно-виборну кампанію у первинних профспілкових організаціях установ і закладів освіти району.

У роботі конференції взяли участь 88 делегатів. Голова мандатної комісії районної організації Профспілки Кущова Т.А. (голова профкому Новомиколаївської СЗШ №1) у своїй доповіді інформувала конференцію про склад делегатів та від імені комісії підтвердила їх повноваження.

 

Конференція проаналізувала роботу районної організації Профспілки за 2005-2009 роки, дала оцінку роботи свого керівного виборного органу - районного комітету Профспілки, визначила невідкладні завдання організації та намітила шляхи розвитку і вдосконалення освітянського профспілкового руху в районі на наступний п’ятирічний період.

В обговоренні звітних  доповідей голови районного комітету Профспілки Коваленко Л.М. та голови ревізійної комісії районної організації Профспілки Дядик В.П. взяли участь:

 

Соболь Олена Миколаївна – голова профспілкового комітету Верхньодніпровської середньої загальноосвітньої школи №5, член президії районного комітету Профспілки.

 

Ляшенко Андрій Хомич – директор Дніпровської середньої загальноосвітньої багатопрофільної школи, Заслужений учитель України.

 

 

Троян Ірина Василівна – голова профспілкового комітету Водянського дошкільного навчального закладу, член районного комітету Профспілки.

 

 

Воронцова Людмила Федорівнадиректор Верховцевської середньої загальноосвітньої школи №1, депутат Верхньодніпровської районної ради.

 

Косенко Ігор Вікторович – начальник відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації.

 

Корж Олена Анатоліївна – заступник голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації.

 

 

Коваленко Валерій Вікторович – заступник голови Верхньодніпровської районної ради.

Стаценко Наталія Михайлівна – член президії Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, член ревізійної комісії Центрального комітету галузевої Профспілки, голова Синельниківського районного комітету Профспілки.

 

 

Конференція прийняла постанову «Про роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України за період з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року», визнала задовільною роботу районного комітету Профспілки у звітному періоді, обрала новий склад районного комітету Профспілки, ревізійної та мандатної комісій районної організації Профспілки.

 

45 профспілкових активістів та керівників навчальних закладів району нагороджені на конференції Почесними грамотами  Федерації профспілок України, Центрального, обласного, районного комітетів Профспілки працівників освіти і науки України та матеріальним заохоченням районного комітету Профспілки за багаторічну сумлінну діяльність щодо соціально-економічного захисту працівників освіти – членів Профспілки, розвиток соціального партнерства, плідну співпрацю з районним комітетом Профспілки та особистий внесок у зміцнення єдності Верхньодніпровської районної організації Профспілки.

 

 

 

Головою Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України на наступну п’ятирічну каденцію делегати одноголосно обрали  Коваленко Людмилу Михайлівну.

 

   

ЗВІТ про роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України за період з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 08 квітня 2010, 08:32 Написав Коваленко Л.М. Вівторок, 06 квітня 2010, 10:19

 

Доповідь

 

голови районного комітету Профспілки,

члена президії Дніпропетровського обласного комітету Профспілки

КОВАЛЕНКО ЛЮДМИЛИ МИХАЙЛІВНИ

на XXVІ звітно-виборній конференції

Верхньодніпровської районної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Завантажити

 

   

ВАЖЛИВА СКЛАДОВА УСПІХУ ОСВІТЯНСЬКОЇ ПРАЦІ

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Вівторок, 06 квітня 2010, 10:18 Написав Ляшенко А.Х. Вівторок, 06 квітня 2010, 10:15

 

 

АНДРІЙ ЛЯШЕНКО,

директор Дніпровської середньої загальноосвітньої

багатопрофільної школи, Заслужений учитель України

(з виступу на ХХVІ районній звітно-виборній профспілковій конференції)

 

 

 

Переглядаючи нещодавно творчість Ліни Костенко з нагоди її поважного ювілею, прочитав такі слова: «Демократія тим і добра, що при демократії не держава руйнує людину, а людина будує державу. І саму себе, своє гідне життя, і гуманітарну ауру своєї нації». Кращої, глибшої і мудрішої фрази з цього приводу не зустрічав.

До чого я це говорю? До того, що місія Вчителя, Вихователя не обмежується будуванням самого себе, свого гідного життя. Він формує Людину в людині, формує майбутнє нації, здатне розвиватися і розвивати Україну.

Не секрет, що головною складовою ефективної і результативної праці педагога є рівень його соціальної захищеності, яка визначається статтями 55, 57 Закону України «Про освіту» щодо прав і гарантій держави з умов і оплати праці освітян. Але життя і практика роботи, на жаль, складаються так, що їх необхідно виборювати.

Саме цю місію беруть на себе профспілки. І ми відчуваємо, що серед політичних, громадських організацій реальну дієвість демонструє наша Профспілка працівників освіти і науки України. Ця дієвість полягає в демократичності, ініціативності, наполегливості, послідовності, цивілізованості і, що найголовніше, - відстоюванні конституційних, трудових, соціальних прав та інтересів освітян, щоб вони мали змогу працювати на розвиток демократичної держави.

Сьогодні ми бачимо, що освітянська Профспілка – одне з надійніших громадських масових об’єднань, яке із «школи комунізму» радянських часів переросло у «школу виживання» в сучасних умовах для освітянина, а значить, і для суспільства. Думаю, можна погодитися з тим, що своїми діями щодо підтримки людини праці профспілки взагалі, а освіти і науки особливо, формують баланс між суспільством і владою на всіх рівнях. І за це освітянська громадськість їм вдячна.

Як і в усіх первинних профспілкових організаціях установ і закладів освіти, так і в нашій первинці Дніпровської середньої загальноосвітньої багатопрофільної школи звітний період (2005-2009 роки) був періодом дій, праці, конкретних справ і досягнення певних результатів. Консолідована робота профспілкового комітету та адміністрації школи забезпечила розвиток інноваційних процесів, які розраховані на всіх членів трудового колективу, які всі є членами галузевої Профспілки. Це – оновлення змісту освіти на основі інтеграції та формування цілісності знань, особистісного розвитку учня за результатами психолого-педагогічної діагностики, наповнення навчально-виховного процесу здоров’язберігаючими технологіями тощо.

Усі ми розуміємо, що запорукою наших досягнень є спільна праця на благо дитини і розуміння того, що забезпечити рух слабкого до середнього, середнього - до сильного, сильного - до талановитого, необхідно переходити від освіти викладання до освіти навчання, від освіти навчання – до учіння. Саме такий підхід у спільній діяльності допоміг нам здобути високий рейтинг серед загальноосвітніх навчальних закладів щодо організації навчально-виховного процесу, перший рейтинг в олімпіадному русі, високу оцінку системи роботи з охорони праці та активної діяльності первинної профспілкової організації, за що ми вдячні Верхньодніпровському районному комітету Профспілки та відділу освіти райдержадміністрації.

Профком і дирекція школи ніколи не були ні опонентами, ні підлеглими по відношенню один до одного, хіба що адміністрація відчуває постійний профспілковий контроль і належить до органу, який у відповідальності за все, що відбувається у шкільному домі. Дотримання корпоративної культури, вважаємо, є нашим секретом спільної праці як запоруки успішних досягнень навчального закладу, у тому числі і профспілкових (це – наші спільні перемоги у всіх турах Всеукраїнських оглядів-конкурсів на кращу первинну профспілкову організацію, стану та умов охорони праці в установах і закладах освіти, обласному міжгалузевому огляді «Профспілковий авангард-2008»).

Адміністрація школи підтримала довготривалий спільний тематичний проект «Сім чудес України» (екскурсійно-туристично-оздоровчі поїздки колективу) і допомагає успішно його реалізувати. Використовуючи досвід київських шкіл, ми також підтримали ініціативу профспілкового комітету щодо включення у навчально-виховний процес школи проведення профспілкових уроків у 9-11 класах з метою формування в учнів розуміння місця і ролі профспілки в соціально-економічному захисті людини праці.

Спільно з профкомом розроблена технологія і модель проведення атестації педагогічних працівників. Для адміністрації школи це дуже важливо, бо до оцінки діяльності педагогічних кадрів залучається весь педагогічний колектив і атестація як відкритий процес підвищує відповідальність за результати своєї праці перед колективом.

У своїй наступній каденції комітетам Профспілки, вважаю, необхідно зосередити свою діяльність на продовженні активного захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти щодо відповідності оплати праці положенням ст.57 Закону України «Про освіту», впливу на формування районного і місцевих бюджетів для збільшення видатків на галузь освіти для забезпечення державних гарантій її працівникам у сфері оплати, охорони праці та оздоровлення.

Пропоную запровадження спільно з відділом освіти стимулюючих районних педагогічних конкурсів «Учитель-новатор Верхньодніпровщини», районної педагогічної премії «Світоч освіти Верхньодніпровщини» із залученням спонсорських коштів для цих актуальних проектів; створення літопису освіти Верхньодніпровщини; продовження організації та проведення «круглих столів» з актуальних питань розвитку освіти за участю директорського, депутатського корпусу та профспілкового активу навчальних закладів району.

Профспілки можуть прискорити перехід від державно-громадського управління освітою до громадсько-державного, якщо ми хочемо бути успішною європейською, світовою державою. Висловлюю сподівання членів первинних профспілкових організацій на те, що виборні органи всіх організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України і надалі результативно відстоюватимуть соціально-економічні і трудові права людини освітянської праці, від якої залежить майбутнє нашої країни.

Вважаю роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки за звітний період задовільною і висловлюю надію, що і надалі районну організацію Профспілки очолюватиме Коваленко Людмила Михайлівна як сучасний, комунікативний, юридично грамотний, принциповий, наполегливий профспілковий лідер.

Бажаю всім нам, профспілковим активістам та їхнім соціальним партнерам, успішної спільної роботи на благо ключової фігури нашої галузевої Профспілки – Вчителя, Вихователя, Педагога, Працівника освіти. Нехай усе буде добре у наших спільних справах і в житті.

   

ПОСТАНОВА ХХVІ звітно-виборної конференції Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Вівторок, 06 квітня 2010, 10:34 Написав Коваленко Л.М. Вівторок, 06 квітня 2010, 10:05

 

 

Про роботу Верхньодніпровського районного комітету

Профспілки працівників освіти і науки України

за період з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року

Заслухавши та обговоривши доповіді голови Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Коваленко Л.М. і голови ревізійної комісії Дядик В.П., конференція відзначає, що у звітному періоді з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року районний комітет Профспілки, первинні профспілкові організації навчальних закладів району проводили значну роботу для реалізації статутних завдань щодо збереження і забезпечення конституційних, трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки. Робота всіх ланок була спрямована на реалізацію Програми основних напрямів діяльності Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2006-2010 роки.

 

Першорядним завданням районна організації Профспілки визначає підвищення престижу педагогічної праці, підвищення соціального статусу педагогів у суспільстві, вживання комплексу заходів для докорінного поліпшення соціально-економічного захисту всіх категорій працівників освіти, пенсіонерів з їх числа.

 

Президія районного комітету Профспілки очолювала участь районної організації Профспілки у заходах протесту Федерації профспілок України, Центрального і обласного комітетів Профспілки працівників освіти і науки України за виконання у повному обсязі Законів України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, використовуючи різні форми і методи профспілкового впливу.

В умовах складних політичних і соціально-економічних реформ районний комітет Профспілки, відділ освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації, керівники і профспілкові комітети установ і закладів освіти району проводили постійну роботу щодо збереження і розвитку галузі освіти. Відносини між роботодавцями і найманими працівниками виборні профспілкові органи будували на засадах соціального партнерства через укладення Угоди між відділом освіти райдержадміністрації і районним комітетом Профспілки на 2006-2009 роки, колективних договорів у всіх установах і закладах освіти району та організацію дієвого громадського контролю за виконанням взятих сторонами зобов’язань. Поліпшилась змістовність колективних договорів і результативність колективно-договірної роботи за рахунок навчання профспілкового активу, керівників навчальних закладів та надання практичної допомоги на місцях.

Районним комітетом Профспілки приділялась належна увага контролю за дотриманням у навчальних закладах законодавства про працю, норм охорони і оплати праці, забезпеченням гарантій, пільг і компенсацій педагогічним працівникам сільської місцевості, молодим фахівцям, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, цільовим використанням коштів Фонду обов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також оздоровленню працівників освіти та їх дітей, організації їх культурного дозвілля, удосконаленню фізкультурно-оздоровчої роботи, правовому всеобучу керівників і профспілкового активу навчальних закладів, організаційному зміцненню районної профспілкової організації, розвитку інформації і гласності профспілкової діяльності, зв’язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні питань правового, соціально-економічного захисту працівників освіти.

Завдяки пропагандистській діяльності районного комітету Профспілки у виборчій кампанії 2006 року депутатський корпус органів місцевого самоврядування в районі налічує значну кількість освітянського профспілкового активу, що дає змогу при плідній взаємодії з депутатами районної і місцевих рад впливати на формування районного і місцевих бюджетів, планів соціально-економічного розвитку району та територіальних громад на користь працівників освіти, посилити контроль за виконанням програм соціального захисту населення стосовно галузі освіти.

 

Результатом співпраці всіх організаційних ланок Профспілки щодо поліпшення соціально-економічного захисту працівників освіти у звітному періоді є прийняття органами законодавчої та виконавчої влади законодавчих і нормативно-правових актів стосовно підвищення оплати праці освітян та своєчасне введення їх в дію, вагоме зростання заробітної плати працівників освіти на основі введення в оплаті праці Єдиної тарифної сітки, забезпечення своєчасної виплати їм заробітної плати та інших гарантованих державою компенсаційних виплат.

 

Районний комітет Профспілки, його президія приділяли особливу увагу питанням свідомого ставлення працівників освіти до перебування у Профспілці, посиленню мотиваційних аспектів профспілкового членства через удосконалення інформаційної роботи та конкретні дії щодо правового і соціально-економічного захисту членів Профспілки.

 

Помітно активізувалася діяльність первинних профспілкових організацій навчальних закладів району. Цьому сприяло оголошення 2007 року Роком первинної профспілкової організації та активна участь освітянських первинних профспілкових організацій у районних, обласних і Всеукраїнських профспілкових оглядах-конкурсах, фестивалях протягом звітного періоду.

 

Все це сприяло піднесенню авторитету районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, на обліку якої у 39 первинних профспілкових організаціях перебувають 1542 члени Профспілки, у тому числі - 95 % від працюючих у системі освіти району.

 

Разом з тим, конференція відмічає, що фінансування освітніх закладів ще не вийшло на законодавчий рівень. Обмеженість районного та місцевих бюджетів не забезпечує виконання в повному обсязі законодавства України про освіту, оплату і охорону праці, про профспілки. З грудня 2008 року у педагогічних працівників не збільшувалися посадові оклади відповідно до підвищення мінімальної заробітної плати та наступного етапу введення Єдиної тарифної сітки. Крім Верхньодніпровського спеціального навчально-реабілітаційного центру, не виконуються вимоги ст.19 Закону України „Про охорону праці”, ст.44 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” в частині відрахувань всіма роботодавцями первинним профспілковим організаціям коштів для реалізації заходів з охорони праці, оздоровлення працівників освіти та організації ними культурно-масової і спортивної роботи.

Виходячи з вищезазначеного, звітно-виборна конференція постановляє:

1. Роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України за період з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року визнати задовільною.

2. Звіт ревізійної комісії затвердити.

3. Районному комітету Профспілки спрямувати свою діяльність на збереження профспілкового членства, зміцнення єдності та солідарності всіх організаційних ланок для покращення стилю, форм і методів роботи, реалізації статутних вимог і завдань, керуючись Законом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

З цією метою:

3.1. Активно співпрацювати з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатами всіх рівнів, партіями і громадськими організаціями для вирішення питань соціально-економічного захисту працівників освіти. У міру потреби виходити з пропозиціями і вимогами щодо забезпечення законних прав, гарантій, пільг і компенсацій працівників галузі – членів Профспілки.

3.2. Домагатися реалізації норм чинного законодавства щодо створення необхідних умов праці членів Профспілки, гідної оплати їх праці. Використовувати для захисту законних прав та інтересів членів Профспілки всі передбачені чинним законодавством України форми і методи профспілкового впливу.

3.3. Активізувати громадський контроль за виконанням зобов’язань Угоди між відділом освіти райдержадміністрації і районним комітетом Профспілки, колективних договорів навчальних закладів району.

3.4. При формуванні районного і місцевих бюджетів відстоювати право працівників освіти на повну оплату праці відповідно до чинного законодавства, охорону праці, виплату допомоги на оздоровлення, преміювання, збільшення видатків на виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.

3.5. Гарантувати надання членам Профспілки безкоштовної юридичної допомоги та забезпечення первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти району необхідними документами з трудового законодавства і охорони праці за рахунок профспілкового бюджету.

3.6. Представляти в органах державної влади і судах права та інтереси членів Профспілки за їх дорученням при вирішенні індивідуальних трудових спорів.

3.7. Домагатися від роботодавців відрахування первинним профспілковим організаціям установ і закладів освіти району через районний комітет Профспілки коштів для реалізації заходів з охорони праці, оздоровлення працівників освіти та організації ними культурно-масової і спортивної роботи згідно з вимогами Законів України „Про охорону праці”, „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

3.8. Активно проводити роботу щодо зміцнення організаційної єдності районної організації Профспілки, підвищення ефективності діяльності первинних профспілкових організацій навчальних закладів району, розвитку інформації і гласності профспілкової роботи як основу мотивації профспілкового членства. За рахунок профспілкового бюджету забезпечити первинні профспілкові організації підпискою на обласну профспілкову газету “Позиція”.

4. Для оперативного вирішення критичних зауважень і пропозицій, висловлених делегатами та учасниками конференції, президії районного комітету Профспілки до 15 квітня 2010 року розробити заходи щодо їх реалізації.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на голову Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Завантажити

   

Сторінка 297 з 297