Голосування

Які показники якості виховної діяльності є спільними для навчальних закладів усіх рівнів акредитації?

Новини

Районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів з теми «Пошук власного ресурсу та стресостійкості»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Коваль І.Г., методист РМК Четвер, 31 травня 2018, 08:00

У травні 2018 року на базі КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІст.» відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів з теми «Пошук власного ресурсу та стресостійкості».

Відкрила семінар методист районного методичного кабінету Коваль І.Г., яка ознайомила присутніх з проблемою емоційного вигорання психолога як фактора формування психологічного здоров’я учнів та педагогів.

В рамках практичної частини семінару практичний психолог Крапівіна Світлана Володимирівна провела соціально-психологічний тренінг «Профілактика стресових розладів в роботі психолога».Учасники отримали інформацію про психічний стрес, його ознаки у дітей та дорослих, психодіагностику стресу. Практичні вправи та обговорення сприяли усвідомленню та коригуванню власного емоційного стану, а вміле поєднання у вправах теорії та практики допомогло кожному особисто осмислити свої життєві та професійні перспективи. Учасники ознайомилися з сучасними техніками і прийомами стабілізації емоційного стану, отримали знання щодо профілактики стресових станів у навчально-виховному процесі, опанували техніки освітньої кінезіології як одного з методів подолання стресу та відновлення роботи організму, включаючи пізнавальну та творчу діяльність.

Учасники методичного заходу захоплено ділились враженнями та активно обмінювались думками.

 

 

 

   

У ШКОЛАХ МОЖНА БУДЕ НАВЧАТИ ЗА 8 ПРОГРАМАМИ, ЩО НЕ Є ТИПОВИМИ – ВИСНОВОК ДЕРЖСЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Середа, 30 травня 2018, 13:00

 

Державна служба якості освіти провела експертизу поданих до неї нетипових програм та надала рекомендації щодо усунення невідповідностей у програмах новому Державному стандарту початкової освіти. За вісьмома програмами, де врахували зауваження експертизи, дозволили навчання.

Зокрема, в школах можуть бути запроваджені: Детальніше.

 

 

 

 

   

Інтернет - нарада керівників закладів освіти Верхньодніпровського району

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Вівторок, 29 травня 2018, 10:18 Написав Administrator Вівторок, 29 травня 2018, 09:52

29 травня  2018 року відбулася Інтернет - нарада керівників закладів освіти Верхньодніпровського району під головуванням начальника відділу освіти райдержадміністрації Н.Ф.Ходос.

Інформувала про стан організації харчування у закладах загальної середньої освіти Ведмеденко Т.В., інженер-технолог відділу освіти.

Інформувала про підсумки ліцензування закладів загальної середньої освіти Привалова Л.І., методист РМК.

Інформувала про створення умов для ранньої профорієнтації дітей дошкільного віку як складової процесу соціалізації Желонкіна Л.І., методист РМК.

Інформувала про стан впровадження демократичної культури в закладах освіти району Карлаш Л.Б., методист РМК.

Інформувала про завершення процедури комплектації педагогічними працівниками на новий навчальний рік та посилення заходів безпеки під час проведення свята "Останнього дзвоника" Голтвянська Н.М., заступник начальника відділу освіти.

Детальніше.

 


 

 

   

Міністерство освіти і науки запропонувало нову модель оцінювання для перших класів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 24 травня 2018, 13:19 Написав Administrator Четвер, 24 травня 2018, 13:17

Міністерство освіти і науки запропонувало нову модель оцінювання для перших класів. Це описова модель, що дозволяє оцінювати учнів в умовах компетентнісного навчання. До цього в Україні практики такого оцінювання не було. Школи знають, як оцінити результати навчання (наприклад, кількість помилок у диктанті), проте не знають, як оцінити процес навчання і компетентності.

Оскільки вже майже рік в Україні пілотують новий Стандарт початкової освіти, нову модель оцінювання запропоновували цим школам. За результатами їхнього відгуку, міністерство внесе зміни і поширить зразок нового оцінювання серед усіх перших класів. Тож, це оцінювання запрацює вже з 2018/2019 навчального року. “Нова українська” школа пояснює, в чому особливість нового зразка оцінювання. Детальніше.

 

 

 

 

   

Методична сесія керівників закладів загальної середньої освіти « Планування змісту освіти. Розробка освітніх програм»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Середа, 23 травня 2018, 15:35 Написав Administrator Середа, 23 травня 2018, 14:36

23 травня 2018 року у актовій залі відділу освіти  Верхньодніпровської райдержадміністрації  відбулася методична сесія керівників  закладів загальної середньої освіти "Планування змісту освіти. Розробка освітніх програм».

Методичну сесію підготували та провели  заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Н.М.Голтвянська, завідуюча РМК К.В. Цимбаліст, методисти РМК М.А. Захарук – Чайченко ,Т.В. Марковська.

Захід завершився церемонією нагородження. Заступник начальника відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації Н.М. Голтвянська вручила грамоти учасникам ІІ та ІІІ турів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2018» Н.М. Підгірній, вчителю української мови та літератури КЗ «Новомиколаївська СЗШ№2 І-ІІІ ст.» та Н.В.Лисенко,  вчителю української мови та літератури КЗ «Верхньодніпровська СШ№1 І-ІІІ ст.».

Голова районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Л.Б. Карлаш вручила грошову винагороду за результатами участі у конкурсі Н.М.Підгірній.

Детальніше.

 

   

Змагання юних джур

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 24 травня 2018, 07:50 Написав Марковська Т.В., методист РМК Вівторок, 22 травня 2018, 07:27

18 травня 2018 року в міському парку ім. Семенова відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

На змагання були запрошені: А.О. Лейко, голова районної спілки ветеранів Афганістану; А.О.Прохоренко, командир загону самооборони району; І.В.Овчаренко, голова спілки воїнів АТО; представники районного військового комісаріату - О.О. Максимов, начальник відділу захисту інформації та Ю.В.Підвода, начальник відділу обліку та бронювання. У силі, мужності, витривалості та таланті змагалися команди (рої) з 9 закладів загальної середньої освіти району та, поза конкурсу, вихованці Верхньодніпровського будинку - інтернату №2.

З вітальними словами до юних джур звернулася Н.Ф.Ходос, начальник відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації. Урочисте відкриття І етапу гри «Сокіл» («Джура») підготували та провели учні КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №2 І-ІІІ ст.».

Програма змагань складалася з 7 окремих видів. Найкраще творчо-мистецьке представлення рою у конкурсі «Ватра» та конкурсі «Відун» (знання історії України) показали «Характерники» з КЗ «Верхньодніпровська СШ №1 І-ІІІ ст.» та «Дужі» з КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІ ст.». В конкурсі «Впоряд» (стройова підготовка) переможцем був рій «Ратоборець» з КЗ «Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.», другими були «Характерники» з КЗ «Верхньодніпровська СШ №1 І-ІІІ ст.». Найвищий результат у швидкості та силі продемонстрував рій «Ратоборець» у конкурсах «Спортивно-туристська смуга перешкод» і «Перетягування линви». На другому місці у вищезазначених конкурсах були джури з КЗ Верхівцевський НВК та КЗ «Ганнівський НВК». Найвлучнішим у конкурсі «Стрільба з пневматичної зброї» став рій «Пушкарівські січовики» з КЗ «Пушкарівська СЗШ І-ІІІ ст.», друге місце посіли «Козаки» з КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №2 І-ІІІ ст.».

За підсумками гри переможцем І етапу та володарем перехідного Кубку гри «Сокіл» («Джура») став рій «Ратоборець», ІІ місце посів рій «Дужі», ІІІ місце – рій «Характерники» . Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, плакатами з портретами Небесної сотні та особистими медалями відповідного гатунку.

В організації та якісному проведенні І етапу гри «Сокіл» («Джура») взяли представники РО ТСО України, члени педагогічного колективу КЗ «Верхньодніпровський ПДЮТ» та КЗ «Верхньодніпровська ДЮСШ».

Вітаємо рій «Ратоборець» з КЗ «Дніпровська СЗБШ І ІІІ ст.» із перемогою та бажаємо гідно представити наш район на ІІ (обласному) етапі Гри.

 

 

 

 

 

 

   

Травневий зорепад - 2018

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Середа, 23 травня 2018, 13:36 Написав Коваль І.Г., методист РМК Понеділок, 21 травня 2018, 14:36

Кожного року стало традицією проведення районного свята «Травневий зорепад», під час якого в різних номінаціях вшановуються переможці районних, обласних та Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, творчих конкурсів, спортивних змагань серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Відкрили свято учнів 11 класу КЗ "Верхньодніпровська СШ№1 І-ІІІ ст." Іван Лилик, Олександра Шкуро та  ансамбль народної пісні КЗ "Верхньодніпровський ПДЮТ"(керівник Діана Кальметова).

Першими вийшли на сцену  переможці у номінації «Взірцева родина», вкотре довівши, що родина — то  невичерпне  джерело наснаги, теплоти та батьківської любові. Подяки батькам за гідне виховання їхніх обдарованих дітей вручив голова Верхньодніпровської райдержадміністрації О.Б. Ковальчук.

Переможців у номінації «Гордість Верхньодніпровщини» привітала начальник відділу освіти Н.Ф.Ходос.  Це – учні, які стали переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів. Цьогоріч наш район має 23 такі  перемоги!

Високі досягнення учнів були відзначені у номінаціях «Всебічна обдарованість», «Суспільно-гуманітарні дисципліни», «Природничо-математичні та технологічні дисципліни», «Крок до перемоги», «Творча обдарованість», «Спортивна надія України». Переможців вітали методисти районного методичного кабінету Л.Б.Карлаш, М.А.Захарук-Чайченко, І.Г.Коваль, В.І. Дідик та Т.В.Марковська.

У номінації «Творча обдарованість» заступник голови районної ради С.В.Якименко нагородив грошовою премією двох вихованців радіоелектротехнічного гуртка КЗ Верхньодніпровський ПДЮТ», які стали переможцями Всеукраїнських змагань з радіоелектронного конструювання.

Вже традиційно на святі вітали найменших переможців у номінації «Перші перемоги» – учнів 3 та 4 класів, які стали переможцями районних олімпіад. Завідуюча районним методичним кабінетом К.В.Цимбаліст  привітала та вручила наймолодшим зірочкам дипломи.

Зі словами вітання до всіх номінантів звернулася Абраменко Т.М., провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Верхньодніпровського центру зайнятості та вручила подарунок учням КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №3» за тісну співпрацю щодо профорієнтаційної роботи в районі.

Особливе місце на святі було відведено номінації «Учитель – майстер», бо хто ж, як не творчий учитель, виплекав творчого учня! Почесне місце в цій номінації посіли вчителі, керівники гуртків та секцій позашкільних навчальних закладів, учні та  вихованці яких мають значні досягнення на обласному та Всеукраїнському рівні. Це вони засвітили яскраві зірки «Травневого зорепаду» Верхньодніпровщини, щедро і безкорисливо даруючи своїм вихованцям глибокі системні знання, уміння і навички, безмежну творчість, життєву мудрість, сердечне добро і душевне тепло. Це вони навчили їх цілеспрямовано і наполегливо працювати для досягнення зіркових успіхів, поставленої мети, здійснення мрій і сподівань. Н.М. Голтвянська, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації привітала кращих з кращих.

Педагогів-майстрів Верхньодніпровської об’єднаної територіальної громади грамотами та цінними подарунками нагородив голова громади Л.В.Калініченко.

Щороку на святі «Травневий зорепад» оголошуються результати районного конкурсу «Учень року».  Перемогу у 2017-2018 навчальному році здобули троє найкращих з 12 кращих учнів району. Золотий сертифікат та відзнаку переможця отримав Святковський Данило, учень 11 класу КЗ «Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.»; срібні сертифікати отримали Палій Інна, учениця 10 класу КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ» та Мусіяк Рада, учениця 8 класу КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІ ст.».

Цьогоріч за ініціативи Верхньодніпровської районної ради започатковано районну учнівську премію «Учень року». За підсумками конкурсу сертифікати та грошову премію в розмірі 4000 грн. переможцям – Святковському Данилу, учню 11 класу КЗ «Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.» та Палій Інні, учениці 10 класу КЗ Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ» вручив А.В. Кравченко, голова Верхньодніпровської районної ради.

Веселі пісні, запальні танцювальні композиції, динамічні музично-театралізовані дійства дарували учасникам «Травневого зорепаду»  учні, вихованці, педагоги закладів освіти Верхньодніпровського району:

Надія Джарти  та Данило Зелений, учні КЗ "Верхньодніпровська СЗШ№5 І-ІІІ ст." з піснею "Батьки мої";

колектив спортивного бального танцю "Променад", керівник Лариса Валеріївна Прінь;

танцювальнний колектив "Вишиваночка" ( керівник Олена Геннадіївна Мамченко) та Вікторія Множинська,  учениця КЗ "Верхньодніпровська СЗШ№2 І-ІІІ ст.";


ансамбль народної пісні (керівник Діана Кальметова)  та ансамбль барабанщиць (керівник Андрій Шаров) КЗ "Верхньодніпровський ПДЮТ";

Данило Святковський, Анастасія Стояк, Віка Логвінова, учні КЗ "Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст." (Шкільний вальс);


вчителі та учнів КЗ Верхівцевський НВК "СЗШ№1-ДНЗ" (музична композиція "Вчителько, моя" );

творча родина Пащенків;


учнів КЗ "Верхньодніпровська СЗШ№3 І-ІІІ ст." (музична композиція "Щасливе дитинство").


Свято «Травневий зорепад-2018» продемонструвало високий інтелектуально-творчий потенціал учнів та педагогічних працівників Верхньодніпровщини, вкотре впевнивши, що ми ростимо талановиту молодь, яка є надією, інтелектом та духовним наповненням Верхньодніпровського краю , відкриває нові горизонти для учнів, надихає педагогів успіхами своїх вихованців, а батьків – гордістю за своїх талановитих дітей.

 

 

 

 

   

Семінар - практикум заступників директорів з навчально – виховної роботи закладів освіти Верхньодніпровського району «Впровадження інклюзивної освіти в закладах загальної середньої освіти»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 24 травня 2018, 12:01 Написав Коваль І.Г., методист РМК Понеділок, 21 травня 2018, 14:35

17 травня 2018р відбувся семінар - практикум заступників директорів з навчально – виховної роботи закладів освіти Верхньодніпровського району «Впровадження інклюзивної освіти в закладах загальної середньої освіти», на якому методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Коваль І.Г. ознайомила учасників семінару з нормативно-правовою базою щодо створення та впровадження інклюзивної освіти.

Учасниками семінару активно обговорювалися питання щодо організації інклюзивної моделі в закладі освіти, а саме :організації навчального процесу, який би задовольняв освітні потреби всіх дітей; розробки системи надання спеціалізованих освітніх послуг для дітей з особливими потребами створення позитивного клімату у шкільному середовищі та поза його межами

Виконуюча обов’язки директора інклюзивно-ресурсного центру Толочок Т.М. розповіла про основні завдання та напрямки роботи центру.

Семінар пройшов з певною цікавістю та усвідомленням важливості щодо впровадження інклюзивної освіти в районі.

 

 

 

 

   

Сторінка 5 з 114